Projekty domów kanadyjskich


Obserwujemy od wielu lat rynek projektów domów i panujące na nim tendencje. Szczególnie bacznie przyglądamy się rozwojowi rynku domów drewnianych. Piętnaście lat temu domy szkieletowe stanowiły margines polskiego rynku (maksymalnie 5%).

838431_75392277Systematycznie jednak ten udział się zwiększa – dlaczego? Bo domy kanadyjskie to szybki czas budowy, niższy koszt ale przede wszystkim doskonałe właściwości izolacyjne. Właśnie wysoka energooszczędność stanowi główną zaletę podkreślaną w ostatnich latach. Inne zalety domów kanadyjskich to cieńsza ściana co pozwala na powiększenie pomieszczeń przy zachowaniu wymiarów zewnętrznych.

Wielu klientów zwraca też uwagę na możliwość natychmiastowego wprowadzenia się do domu po zakończeniu budowy. W przypadku domów murowanych wskazane jest odczekanie kilku miesięcy a najlepiej roku co umożliwi „wyschnięcie” domu. Dla porządku należy wspomnieć tez o wadach domów kanadyjskich.

Po pierwsze to mniejszy wybór gotowych projektów domów kanadyjskich. Znakomita większość projektów dostępnych na rynku zakłada metodę tradycyjną. Ważną cechą (dla wielu wadą) jest niska akumulacja bo z jednej strony dom szkieletowy szybko się nagrzewa ale tez szybko wychładza. Najważniejszą jednak cechą jest konieczność świetnej znajomości tej technologii przez wykonawcę.

Jedynie prawidłowo wykonany dom będzie spełnia swoje parametry przez lata.
Na rynku mamy jednak wiele firm, które wybudowały już sporo domów drewnianych i zdobyły niezbędną wiedzę. Wiedza dotarła do nas również ze Skandynawii, Niemczech oraz Ameryki gdzie większość domów jest stawiana właśnie w technologi kanadyjskiej. Zapraszamy do obejrzenia naszych projektów
domów kanadyjskich.

Na stronie CentrumProjektow.eu zebraliśmy najciekawsze projekty z całego kraju.

Przykładowe projekty domów kanadyjskich

Lamia

Projekt domu Lamia

Katania 2

Projekt domu Katania 2

Barbados 2

Projekt domu Barbados 2

Domek Kaszubski

Projekt Domku Kaszubskiego

Miłków Średni DWS

Projekt domu Miłków Średni DWS

WYCENA PROJEKTU »

dew01